Ha eltelik egy év, sokan számadást vagy áttekintést csinálnak, összegyűjtik az év legjeit. A bélyegek esetében ez évkönyvek formájában valósul meg. Így például az ENSZ bélyegeiből illetve svájci bélyegekből is készült ilyen kiadvány.
Az ENSZ New Yorkban, Genfben és Bécsben kiadott egyedi bélyegei és bélyegsorai szerepelnek egy-egy kiadványban. A veszélyeztetett fajokat (amelyekről korábban mi is írtunk) és a zászlókat bemutató sorozatok külön albumban kaptak helyet. Mindegyikről megtalálhatók a legfontosabb információk is az összefoglalókban.
A svájci album kevesebb szöveggel és sok-sok képpel operál. Az információk felnőtteknek és gyerekek számára egyaránt emészthetően kerültek az évkönyvbe. Erős év lehetett a svájci bélyegkiadásban a 2014-es, mert vadállatoktól kezdve, falumúzeumokon és svájci városokon át, a parasportolókig sok téma helyet kapott az idén megjelentetett bélyegeken.
Számunkra különösen érdekes lehet az osztrák évkönyv, hiszen például 100 éves évfordulója volt a szarajevói merényletnek, melynek következtében kitört az I. világháború, amelyben még az Osztrák-Magyar Monarchia keretei között vettünk részt. Így az erről szóló emlékbélyeg különösen érdekes lehet. De szintén helyet kapott a gyűjteményben a porcelán bélyeg, amelyről korábban mi is hírt adtunk. A kézi festésű porcelán lapocskát a híres Wiener Rose (Bécsi Rózsa) motívum díszíti, amely az 1740-es évekből származik a császári porcelán-manufaktúrából, kávés és teáscsészék kedvelt motívuma volt. A lapocska az eredeti porcelán bélyegekkel ellentétben névérték nélküli.
Több ország nem évkönyvet, hanem éves bélyegcsomagokat ad ki az év végén. Így például Málta és Luxembourg is.