Az értéktelen bélyegek általam életre kelnek, segítségükkel létrejön valami új, különleges. Engem ez örömmel tölt el.” Czimer-Szendrei Judit bélyegkép-készítő művész mesél szenvedélyéről.
"Jó látni, amikor a kiállításomról a látogatók vidáman, mosolyogva mennek ki az ajtón. A legtöbb ember életéből hiányzik az alkotás, pedig erre nagy szükség van, és bátorítok is mindenkit az önkifejezésre, hiszen ha látja maga előtt megjelenni a művet, az csodálatos érzés." – vallja Szenderi Judit, aki a kollázs, és a montázs-technika eszközeivel olyan jellegzetes, egyedülálló képeket alkot, melyeket Magyarországon rajta kívül senki. „A képeket nézve olyan egyszerűnek tűnik, pedig több ember munkája van benne: édesanyám, lányom áztatják, válogatják a bélyegeket; férjem pedig a menedzserem.”
Judit már kislány korában is gyűjtötte a bélyegeket, az ezzel való foglalatoskodás örömét, a bélyegek iránti szenvedélyét később gyermekeinek is továbbadta. „Manapság már nem gyűjtök bélyeget. Abból dolgozom, amit a barátaim, ismerőseim adnak nekem. Gyerekkoromban otthon, a napköziben sokat kézimunkáztam, ajándékot nem vásároltam, hanem magam készítettem meglepetést a családtagjaimnak, rajzórákon viszont nem jeleskedtem. Valahogy így kezdődött alkotói pályám.”
Szendrei Judit életét a bélyegek mellett a zene szeretete is meghatározza. „Amikor dolgozom, mindig hallgatok közben zenét. Feltölt és kikapcsol. A Beethoven Emlékévhez kapcsolódóan a magam eszközeivel szerettem volna kifejezni tiszteletemet a nagy zeneszerző előtt. A Debreceni Filharmonikusok egyik koncertje utáni napon kezdtem el azt a képet, melynek aztán a Beethoven Debrecenben címet adtam. Olyan bélyegképet készítettem, amelyen a bélyegek elrendezése a hangszerek elrendezését idézi. A teljes zenekart ’leképeztem’ bélyegekből, de rajta van a képen a Hármasverseny három szólistája is. A keretben van egy gomb, azt megnyomva a Hármasverseny néhány taktusa hallható.”
Az alkotó első kiállítása 2018. október elején nyílt meg munkahelyén, Debrecenben az addig készült 35 képből. A látogatók biztatták, hogy mutassa meg a képeket másoknak is. Így jutott el számos magyarországi kiállításra, de Londonba, Hollandiába, sőt egy képe Albániába is.
„A Magyar Posta közreműködésével a bélyegek szentélye, a budapesti Bélyegmúzeum adott helyet március 6-tól a legújabb kiállításomnak, ahol a képeimnek különleges hátteret ad az ott található több millió darabos bélyegkincs. Bár a járványhelyzet miatt a Bélyegmúzeum és vele a kiállítás is bezárt egy időre, a múzeum munkatársai elkészítették a képeim virtuális kiállítását, amely itt megtekinthető. Köszönet érte.”