Ha már sorra vettük a saját kezűleg készíthető borítékokat, megnéztük, hogyan lehet személyre szabni egy csomagot, itt az ideje, hogy a képeslapok készítésébe is belevessük magunkat! Ennek hagyománya is nagy, a nyaralásos képeslapoktól kezdve egészen a karácsonyi vagy húsvéti lapokig. De ha csak úgy küldenénk valakinek pár kedves sort, e-mail vagy sms helyett biztosan többet mond egy-egy saját készítésű képeslap.
A leggyakoribb mintázási technika, ha rajzolunk valamit a képeslapra, esetleg kiszínezzük azt. Ennél egy fokkal frappánsabb a krumplinyomdához hasonló levélkloffolós megoldás: a közelgő ősz úgyis alkalmat ad majd arra, hogy színpompás leveleket gyűjtsünk parkokban vagy a kertben sétálva. A kalapáccsal kilapított levelek szépen nyomot hagynak a papíron, s elegáncs díszekké válnak leendő képeslapunkon. Korábban már sorra vettük a legjobb pecsételős ötleteket, ezeket itt nézhetitek meg.
Mások a ragasztás mellett teszik le a voksot: a képeslapra rétegesen felragasztott apró tárgyak valóban egyedivé és alkalomhoz illővé tudják tenni az üzenetet a címzett számára – legyen szó születésnapról, jobbulást kívánó üzenetről, szerelmes sorokról vagy egy nyaralásról.
Az utazni szeretők biztos kedvence lesz ez a gyerekek számára is könnyen elkészíthető képeslap: a szülőknek csak a sablon elkészítésében kell kicsit segédkezniük, s ha megvannak a felhők, s a szívek, már csak léghajót kell rajzolni a képeslapra, s ráírni a szívhez szóló üzenetet.
Mint mindenben, a képeslapok világában is akadnak kivételek, különcök. Egyre terjednek az extrém képeslapok, amelyek hagyományostól eltérő, nem papír alapú üzenetek. Ha valaki távol lévő kedvesének üzenne, lehet, hogy egy szépen megcímzett képeslap-párna lehet az ideális ötlet.
S végül egy extrém születésnapi képeslap: az ínycsiklandozó megjelenés ellenére ez a tortaszelet sajnos nem ehető, de annál strapabíróbb! Nem kell más hozzá, csak ragasztó, tetszőleges színű festék, papír, s már csak a kedves sorokat kell képeslapunkra írni.
A képek forrása: Pinterest